کامپیوتر

مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری را از ما بپرسید

آموزش عیب یابی کامپیوتر

آموزش عیب یابی کامپیوتر

شاید شما هم علاقه داشته باشید تا سیستم خودتان را عیب یابی کنید تا بفهمید چه مشکلی برای سیستم پیش آمده است، تا بتوانید آن را درست کنید تا مجدد بتوانید با آن کار کنید.

عیب یابی سیستم برای تعمیر آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چون تا نتوانید عیب سیستم را تشخیص دهید نمیتوانید آن را تعمیر کنید.

در ادامه مطلب راه عیب یابی کامپیوتر را آموزش خواهیم داد.

کامپیوتر خود را ریستارت کنید
اگر شما برای رفع مشکل خود با پیشتیبان فنی تماس بگیرید اولین کاری که از شما خواهد خواست این است که کامپیوتر خود را ریستارت کنید، راه اندازی مجدد یک کامپیوتر معمولا باعث رفع ایراد نمیگردد ولی به سرعت آن را آماده استفاده مجدد میکند. و به این دلیل است که پشتیبان های فنی عاشق استفاده از این نکته هستند.

نرم افزار آنتی ویروس خود را در حالت اسکن کامل اجرا کنید
یکی از روش هایی که ویروس ها برای مخفی شدن از برنامه های آنتی ویروس استفاده میکنند قرار گیری در داخل سیستم عامل ویندوز و یا دیگر برنامه های کاربردی است، بنابراین زمانی که از سیستم عامل یا برنامه های کاربردی پیغام های نامتعارف مشاهده کردید به این توجه کنید که امکان وجود ویروس زیاد است. و برای حل این مشکل برنامه آنتی ویروس را در حال اسکن کامل اجرا کنید.

کمی صبر کنید!
اکثر افراد از این توصیه استقبال نمیکنند. وقتی یک مشکل پیش میاید طبیعی است اغلب افراد انتظار دارند آن را در همان لحظه حل کنند. اگر شما برای حل مشکل بوجود آمده اندکی تامل کنید، راه حل سریع تر از آنکه انتظار دارید به سراغ شما خواهد آمد. گاهی اوقات اگر اندکی صبر کنیم مشکل به خودی خود حل خواهد شد.


از نرم افزار پاک کننده رجیستری استفاده کنید
اغلب افراد در انتخاب نرم افزار پاک کننده رجیستری حساسیت به خرج میدهند ولی نکته قابل توجه در مورد این نرم افزار ها این است که وجود آنها برای سیستم بسیار ضروری و مفید است.

برنامه های قدیمی و بدون کاربرد در کامپیوتر شما باعث مشکلات بسیاری میشوند که نرم افزار پاک کننده رجیستری سیستم شما را از شر آنها خلاص خواهد کرد. حتی اگر استفاده از نرم افزار پاک کننده رجیستری مشکل مورد نظر شما را حل نکند، این کار بسیار برای سیستم شما مفید خواهد بود و زمان لود شدن آن را سریع تر خواهد کرد.


سخت افزار را مجدد تنظیم کنید
امروزه بسیاری از کامپیوتر ها همراه با لوازم جانبی قابل حمل از کارت گرافیک تا هارد دیسک و تمام دستگاه های USB بارگذاری میشوند. بیشتر این موارد را به راحتی میتوان از سیستم جدا کرد. ولی در بعضی موارد دستگاهی به طور تصادفی از اسلاید برداشته میشود. دستگاهی که به طور کامل با کانکتورهای سیستم در ارتباط نیست به روش های مختلفی دچار نقص میگردد. مانند اینکه دیسک شما نمی تواند برخی فایل ها را نمایش دهد، نمایشگر دچار گرمای نامتعارف میشود و یا اینکه تنظیمات اسکنر در حین کار مختل میشود.

برای حل این مشکلات دستگاه های بدون کاربرد را از سیستم جدا کنید. این روش در مورد دستگاه های USB بسیار آسان است، در مورد دستگاه های داخل کیس تا حدی سخت است ولی به این نکته توجه کنید که با انجام این مورد از مشکلات سیستم شما کمتر خواهد شد.


حافظه RAM کامپیوتر را چک کنید
اگر هیچ یک از نکات ذکر شده مشکل شما را حل نکرد باید به سراغ حافظه RAM رفت. خشاب های رم را از جای خود خارج کنید و دوباره جا بزنید.

43 بازدید
این مطلب را به اشتراک بگذارید
برچسب ها :