کامپیوتر

مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری را از ما بپرسید

نمایش مطالب در رابطه با موضوع: {آموزش سخت افزار}

کارت گرافیک ، از سیر تا پیاز

ASUS GTX 980 Gold Edition
ASUS GTX 980 Gold Edition

کارت گرافیک (Graphic Card) از جمله کارت های توسعه است که وظیفه آن تولید و ارسال تصاویر خروجی به نمایشگر است. با نیویوز همراه باشید تا با شناخت کامل مشخصات کارت گرافیک و پیشنهاد بهترین کارت های گرافیک ماه بتوانیم خرید بهینه ای در این زمینه داشته باشیم.

ادامه مطلب ...
67 بازدید

حافظه یا RAM

همه ما می‌دانیم، ‌رایانه‌ها مجهز به حافظه رم هستند؛ اما شاید برخی از ما ندانیم که رم چیست و دقیقا چه کاری انجام می‌دهد. اغلب تصور می‌کنیم که رم بیشتر به معنی سرعت بیشتر در سیستم است و در نتیجه همه ما خواهان رم بیشتر هستیم؛ اما دقیقا از کجا باید بدانیم، سیستم ما به چه میزان رم احتیاج دارد و چگونه باید بیشترین بازدهی را از رم سیستم داشت؟
به گزارش «تابناک»، حافظه رم یکی از حیاتی‌ترین و اساسی‌ترین سخت‌افزارهای هر سیستم است. در نتیجه درک ماهیت و عملکرد آن بسیار سودمند و کاربردی است. ‌داشتن آگاهی از نحوه عملکرد رم می‌تواند به خوبی برای شما مشخص کند که سیستم شما چه کاری را می‌تواند به خوبی انجام دهد و از پس چه کاری بر‌نمی‌آید.

ادامه مطلب ...
41 بازدید

مادربرد Mother board

بُردِ مادر یا مادربرد یا برد اصلی تخته مداری الکتریکی است که بخش‌های گوناگون رایانه مانند واحد پردازنده مرکزی، حافظه دسترسی اتفاقی(RAM) و… بر روی آن سوار می‌شوند و قطعه‌های بسیار کاربردی و مهم دیجیتالی نظیر بایوس (BIOS) در آن قرار گرفته‌اند. در کامپیوترهای اپل آن را برد منطقی می‌نامند.

ادامه مطلب ...
84 بازدید

کیس کامپیوتر

به زبان عامیانه کیس یک جعبه است که پاور کامپیوتر ، مادربورد و سایر قطعات در آن نگهداری میشود تا راحت تر بتوانیم کامپیوتر را جا به جا کنیم و همچنین محافظت از قطعات مهم و در دسترس نبودن سخت افزار می باشد.کیس ها معمولا با پاور به کاربران ارائه میشوند.کیس کامپیوتر با نام هایی نظیر cabinet ، chassis ، housing ، box و tower نیز شناخته میشود.

ادامه مطلب ...
32 بازدید

اجزاء کامپیوتر رو میزی یا PC

هر کامپیوتر رومیزی یا PC(personal computer) حدود 12 قطعه دارد از این میان 8 قطعه اهمیت زیادی دارد ضروری می باشد که در صورت نبود یکی از این سخت افزار (hardware) سیستم اصطلاحا تصویر نمی دهد

ادامه مطلب ...
36 بازدید

CPU چیست ؟

HelpP30 تصمیم گرفت برای بالا بردن سطح دانش کاربران عزیز به آموزش کامپیوتر بپردازد و هر روز یک درس جدید آموزش داده شود

آموزش امروز مربوط به آموزش سخت افزار کامپیوتر می باشد

CPU یا Central Processing Unit واحد پردازش مرکزی یک مدار الکترونیکی در رایانه‌ها است که وظیفه اجرای مجموعه دستورالعمل‌های (Instructions Set) یک برنامه کامپیوتری را از طریق محاسبات پایه ای، منطق و عمل ورودی/خروجی بر عهده دارد.به عبارت ساده تر واحد پردازشگر مرکزی در کامپیوتر مانند مغز انسان می باشد اما با این تفاوت که مغز انسان هم پردازش اطلاعات را انجام میدهد و هم حافظه دارد اما در کامپیوتر پردازش گر مرکزی فقط پردازش انجام می دهد و وظیفه حافظه کامپیوتر به عهده حافظه اصلی و حافظه جانبی کامپیوتر می باشد

ادامه مطلب ...
49 بازدید

بررسی دلایل روشن نشدن کامپیوتر

ممکن است یک روز که می خواهید کامپیوتر خود را روشن کنید متوجه شوید که کامپیوتر روشن نمی شود! اولین چیزی که وارد ذهنتان می شود این است که چطور متوجه شوم مشکل از کجاست؟

ادامه مطلب ...
41 بازدید

آموزش عیب یابی کامپیوتر

آموزش عیب یابی کامپیوتر

شاید شما هم علاقه داشته باشید تا سیستم خودتان را عیب یابی کنید تا بفهمید چه مشکلی برای سیستم پیش آمده است، تا بتوانید آن را درست کنید تا مجدد بتوانید با آن کار کنید.

عیب یابی سیستم برای تعمیر آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چون تا نتوانید عیب سیستم را تشخیص دهید نمیتوانید آن را تعمیر کنید.

در ادامه مطلب راه عیب یابی کامپیوتر را آموزش خواهیم داد.

ادامه مطلب ...
42 بازدید